foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

PALEONTOLOG

Dzisiaj na zajeciach dowiedzieliśmy się czym zajmuje się archeolog i paleontolog. W kolejnej części zajęć  było znalezienie szkieletu dinozaura. Każdy z nas z dużym skupieniem przystąpił do wykonania zadania.    

Dinozaury

W tym tygodniu rozmawialiśmy o dinozaurach. Te prehistoryczne zwierzęta wzbudzają we wszystkich podziw. Chociaż żyły wiele milionów lat temu dzięki naukowcom dużo o nich wiemy. Świetną zabawą było tworzenie dinozaurów z balonów. Wszystkie dzieci z radością zabrały dinozaury do domu.

Zabawa w lekarza

 

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o zawodzie lekarza, oglądaliśmy akcesoria medyczne, omówiliśmy podstawowe czynności wykonywane przez lekarza. Następnie sami mogliśmy wczuć się w rolę lekarza, posłuchać bicia serca, zbadać i wypisać receptę.

 

Zajęcia otwarte

28 grudnia odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Celem zajęć było stymulowanie układu przedsionkowego, proprioceptywnego, zmysłu dotyku oraz  zmysłu wzroku. Dzieci miały do wykonania różne zadania: chodzenie po poduszkach sensorycznych, swobodne rysowanie kredkami po dużej powierzchni białej kartki, turlanie się oraz zadania przy stoliku: przekładanie pomponików szczypcami kuchennymi, wybieranie kuleczek z miski wypełnionej kaszą, ryżem i grochem, rysowanie szlaczków oraz dmuchanie słomką w piłeczkę. Przedszkolaki bardzo lubią uczestniczyć w zajęciach z integracji sensorycznej. 

  

Copyright 2018  Przedszkole Samorządowe Nr 3 w Białej Podlaskiej

 

 Designed by www.diablodesign.eu.