Poznajemy zmysły

Dzieci uczestniczyły w zajęciach dzięki którym mogły sprawdzić jak działają nasze zmysły. Próbowaliśmy dżem (smak słodki), sól (słony), kakao (gorzki) oraz cytrynkę (kwaśny). Dzieciom najbardziej podobał się smak słodki smile, dowiedzieliśmy się ze cytryna ma dużo witaminy C i jest ważna dla naszego zdrowia. W zabawie z magicznym pudełkiem dzieci mogły poczuć różne struktury przedmiotów i przekonać się, że nie jest tak łatwo rozpoznać nawet znane nam zabawki za pomocą dotyku. Węch jest bardzo ważny - poznaliśmy zapachy, które każdy mógł powąchać i wybrać swój ulubiony.

Zajęcia plastyczne

Dzieci wyklejały wiewiórkę oraz odciskały jesienne liście na pomalowanej folii bąbelkowej. Poznaliśmy kolor pomarańczowy i żółty.

Dzień Chłopaka

30 września w grupie Krasnoludków na wszystkie dzieci czekała miła niespodzianka. Z okazji Dnia Chłopaka, dziewczynki wraz z nauczycielkami, złożyły wszystkim, naszym chłopakom najlepsze życzenia, życząc im przede wszystkim dużo uśmiechu i radości na każdy dzień nie tylko w przedszkolu:) Niespodzianką były także przygotowane przez rodziców upominki. Dziewczynki również otrzymały słodką niespodziankę.

To był miły dzień!