Dzień Rodziny

Dnia 10 czerwca w "Alpakaland" odbyło się wspaniałe wydarzenie - Święto Rodziny !

Jak świat stary lat tysiące
I jak mocno świeci słońce
Tak wspaniała jest rodzina
Która razem więzi trzyma
Bo z rodziną jest jak w raju
Jak w rodzinnym błogim gaju
Żaden problem nie jest trudny
Żaden dzień nie jest nudny.

Chłopiec, Komiks Znaków, Tata, Córka, Rodzina, Ojciec

Alicja w Zaczarowanej Krainie

Krasnoludki miały przyjemność uczestniczyć w interaktywnym spotkaniu
z bajką "Alicja on - line" przedstawionym przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa.

Spektakl zawierał takie elementy sztuki jak: pokaz ogniowy, taniec na podwieszanej szarfie,
ledowe show oraz interaktywna zabawa w rozwiązywanie zagadek Kapelusznika. Wielką radość sprawiły dzieciom bańki mydlane. Na koniec każde dziecko dostało książeczkę z labiryntami.

Policja

Dziś na placu przedszkolnym odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Policji, którzy przedstawili dzieciom temat bezpieczeństwa na drodze oraz zaprezentowali motocykle policyjne wraz z pokazem sygnalizacji świetlno - dźwiękowej.
Każde chętne dziecko miało okazje poczuć się jak prawdziwy policjant
wink

Dzień Dziecka :)

Pierwszy czerwca dzień radosny.

Kwitną kwiatki, słońce świeci...

W dniu tak pięknym i wspaniałym

życzymy Wam sercem całym

moc uśmiechu i radości,

szczęścia, zdrowia, pomyślności.

Jak powstaje książka ?

20 maja w naszym przedszkolu odbyło się wyjątkowe spotkanie - odwiedziły nas Panie z Biblioteki Pedagogicznej i w bardzo ciekawy sposób, z wykorzystaniem tablicy multimedialnej, przekazały swoją wiedzę. Dzieci uczestniczyły w pogadance na temat książek i obejrzały film edukacyjny.

Pamiętajmy, że wspólne czytanie to nie tylko radość, ale także budowanie więzi emocjonalnej między czytającym a dzieckiem, zaspokajanie potrzeb takich jak miłość i uwaga, ćwiczenie pamięci i rozwijanie wyobraźni, nauka poprawnego języka i poszerzanie słownictwa, zapobieganie uzależnieniu od telewizji, komputera i gadżetów elektronicznych.