Najpiękniejsze kwiaty dla Mojej Mamy...

Z wielką radością publikujemy wyniki KONKURSU PLASTYCZNEGO ONLINE „Najpiękniejsze kwiaty dla Mojej Mamy”, zorganizowanego przez Prezydenta Miasto Biała Podlaska,

Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej oraz firmę odzieżową BIALCON S.A.
Na konkurs wpłynęły 232 prace!
Konkurs skierowany był do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.
Tematem konkursu było przedstawienie w ciekawej formie plastycznej kwiatów, które autor pracy dedykuje swojej Mamie!

Inspiracją mogły być kwiaty prawdziwe i kwiaty bajkowe, jakich nikt nigdy nie widział! Liczył się pomysł i wyobraźnia!

Z naszego przedszkola ogromny SUKCES odniosły Oliwia Korzewska zajmując I miejsce  oraz Zofia Moszczyńska otrzymując wyróżnienie w kategorii przedszkola.

Gratulujemy dziewczynkom!!!

190418842_3061564820796888_1101210726397637743_n190351938_3061564564130247_3586789299301882082_n

Alicja w Zaczarowanej Krainie

Przedszkolaki miały przyjemność uczestniczyć w interaktywnym spotkaniu
z bajką "Alicja on - line" przedstawionym przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa.

Spektakl zawierał takie elementy sztuki jak: pokaz ogniowy, taniec na podwieszanej szarfie, ledowe show oraz interaktywna zabawa w rozwiązywanie zagadek Kapelusznika.

Wielką radość sprawiły dzieciom bańki mydlane. Na koniec każde dziecko dostało książeczkę z labiryntami.

Sportowy Dzień Dziecka

DZIEŃ DIECKA- W dniu święta dzieci odbyło się w naszym przedszkolu wiele działań animacyjnych. Hasłem przewodnim był Dzień Sportu i mała Olimpiada Przedszkolna. Przedszkolaki wzięły udział w konkurencjach sportowych przygotowanych przez swoje panie nauczycielki. Dzieci z uśmiechem i radością uczestniczyły w kolejnych stacjach. Atrakcją sportową była także wizyta  trenera piłki nożnej  Pana Kamila Matczuka ze Szkółki Piłkarskiej AT CHAMPION. Pan Kamil poprowadził kilka zabaw sportowych z piłką ze wszystkimi grupami z naszego przedszkola.

Rozstrzygnięcie Ekologicznego Konkursu Techniczno-Plastycznego „Moja ekologiczna zabawka” czyli coś z niczego

W dniach 19.04.2021r.- 27.04.2021r. w naszym przedszkolu odbył się Ekologiczny Konkurs Techniczno-Plastycznego „Moja ekologiczna zabawka czyli coś z niczego". Na konkurs wpłynęło 49 prac.

Komisja w składzie:

• Pani Justyna Jakubczyk - plastyk
  • Pani Izabela L.itwiniuk- asystent muzealny

po obejrzeniu  prac i po długiej naradzie biorąc pod uwagę:

1. a) zgodność z tematyką konkursu – zastosowanie surowców wtórnych
  2. b) pomysłowość
  3. c) estetykę wykonania pracy

W kategorii I (dzieci 3,4- letnie) postanowiła przyznać:

I MIEJSCE- Julia Chodun z oddziału I (Krasnoludki)

II MIEJSCE- Maja Kulickaa z oddziału I (Krasnoludki)

III MIEJSCE Przemysław Mróz z oddziału I (Krasnoludki)

oraz 6 wyróżnień: Krzysztof Bielecki z oddziału I (Krasnoludki), Kaja Adamczyk z oddziału I (Krasnoludki), Nikodem Filipiuk z oddziału I (Krasnoludki), Dorota Furtak z oddziału II (Motylki), Sara Pikacz z oddziału IV (Biedronki), Marcelina Czubla z oddziału IV (Biedronki).

Zaś w kategorii II(dzieci 5,6- letnie) ustanowiono:

I MIEJSCE-  Jakub Plandowski z oddziału III (Pszczółki), Oliwia Korzewska z oddziału V (Żabki), Szymon Mróz z oddziału IV (Biedronki)

II MIEJSCE- Kajetan Chybowski  z oddziału III (Pszczółki), Anna Ruszczuk z oddziału V (Żabki), Julia Kijek z oddziału VI (Sówki)

III MIEJSCE- Zofia Opolska z oddziału IV (Żabki), Artur Semeniuk  z oddziału VI (Sówki)

oraz 6 wyróżnień: Lena Knigawka z oddziału V (Żabki), Aleksander Pikacz z oddziału V (Żabki), Pola Maraszczuk z oddziału V (Żabki), Dorian Pieczułajtis z oddziału VI (Sówki), Natalia Kaczmarczyk z oddziału VI (Sówki), Jakub Kaczmarczyk z oddziału VI (Sówki)

Pragniemy podkreślić przygotowanie wszystkich dzieci biorących udział w konkursie i ich opiekunów. Prace plastyczne mają duże walory artystyczne, co świadczy o rozwijaniu postawy twórczej wychowanków.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!!!