Dnia 16.05.2019r. wybraliśmy się z wizytą do Nadleśnictwa w Białej Podlaskiej. Dzieci z zainteresowaniem słuchały Pani Leśnik, która opowiadała o przyrodzie, leśnych zwierzętach i roślinności. Dzieci uczyły się rozpoznawać drzewa po liściach, dowiedziały się jakie zwierzęta i ptaki najczęściej zamieszkują bialskie lasy. Utrwaliły sobie również zasady zachowywania się w lesie.
W dniu 14.05.2019 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Jednostki Wojskowej w Roskoszy a dokładnie mieliśmy możliwość zwiedzenia Posterunku radiolokacyjnego. Wycieczka ta była dla nas poznaniem specyfiki pracy zawodu służb mundurowych-żołnierza. Dziękujemy dla Taty Oliwii G. za zorganizowanie nam tej wycieczki.
Nasze przedszkole odwiedziły studentki, które uczą się w Studium Medycznym o kierunku – dietetyk. Opowiadały nam o zasadach zdrowego stylu życia .Poznaliśmy piramidę żywienia, której należy przestrzegać by zdrowym być. Rozwiązywaliśmy też zagadki o tematyce zdrowotnej. Na koniec ozdabialiśmy papierowe talerzyki obrazkami zdrowej żywności.