Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

"BIEDRONKI" na wystawie...

W związku z obchodami rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, uczniowie Zespół Szkól Zawodowych Nr 1, wraz z nauczycielami przygotowali wystawę "Biała Podlaska i okolice w czasach niepodległości. Tradycje, kultura, codzienność". Uroczystego otwarcia wystawy i przecięcia wstęgi dokonali dyrektor szkoły, pan  Ireneusz Długołęcki oraz prezydent Białej Podlaskiej, pan Michał Litwiniuk. Zaproszenie przyjęli m.in. członkowie Klubu Seniora oraz dzieci z naszej grupy.

Wystawa miała na celu ukazanie codziennego życia w naszym regionie, szczególnie na wsi, w czasach odzyskania niepodległości oraz Białą Podlaską w czasach, gdy Polska była już niepodległa.

Mogliśmy zobaczyć historyczne eksponaty oraz fotografie przybliżające codzienność
 i kulturę naszego regionu. Oprócz tego można było skosztować wypieków przygotowanych przez uczniów klas gastronomicznych oraz swojskiego chleba ze świeżo ubitym masłem. Wbrew pozorom maluchy wykazały duże zainteresowanie a klimat obchodów niepodległości wykazały inicjując odśpiewanie Hymnu Polski - Mazurka Dąbrowskiego.

Naszymi mentorkami podczas zwiedzania wystawy były nauczycielki szkoły: Mama Wiktorii i Mama Michała, którym serdecznie dziękujemy.

Copyright 2021  Przedszkole Samorządowe Nr 3 w Białej Podlaskiej

 

 Designed by www.diablodesign.eu.