Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

RYTMIKA - NIEZWYKŁA METODA PEDAGOGICZNA

„Ciało ludzkie jest orkiestrą, w której mięśnie, nerwy, uszy i oczy kierowane są jednocześnie przez dwóch dyrygentów – duszę i umysł”.

         Dwa razy w tygodniu dzieci uczestniczą w specjalistycznych zajęciach rytmicznych, bo na co dzień rytmika jest elementem różnych metod jakimi pracują nauczyciele przedszkola. W  tym roku w najczęściej stosowaną metodą jest metoda Batti Strauss. Jest to aktywne słuchanie muzyki, o którym w artykule z 28 listopada mogli Państwo dowiedzieć się więcej.

          Dawno temu, pedagodzy na całym świecie zaczęli dostrzegać, że rytmika jest czymś więcej niż metodą pedagogiczną. W istocie jest energią, która „rozumie” naturalne potrzeby dziecka, jakimi są ruch
i zabawa. Rytmika wykorzystywana jest również w terapii i profilaktyce logopedycznej. Warto zaznaczyć, że realizowanie rytmu wpływa na niezależność ruchów ciała, wyrabia koordynację ruchową, wzmacnia poczucie wartości dziecka w grupie. Poprzez pokonywanie trudności i osiąganie celu dziecko czerpie przyjemność i radość. Ćwiczenia rytmiczne uczą koncentracji, wyrabiają pamięć i zdolność skupienia się.

Copyright 2021  Przedszkole Samorządowe Nr 3 w Białej Podlaskiej

 

 Designed by www.diablodesign.eu.