Aktualności naszej grupy

• 29.01.2019 r. Zajęcia na kole garncarskim, koszt zajęć 7 zł.;
  • 06.02.2019 r.Bal karnawałowy
  • 08.02.2019 r. godz. 9.00 wyjście na kolejne zajęcia do biblioteki Barwnej
  • 27.02.2019 r. godz. 9.00 wyjście na kolejne zajęcia do Muzeum Południowego Podlasia, koszt zajęć 8 zł.

Jak kiedyś kserowano?

Dzisiaj na zajęciach (29.01.2019 r.) nasza Pani zaprosiła nas do miejsca gdzie stoi ksero i pokazała nam jak kseruje się różne dokumenty, obrazki, żeby otrzymać kopię. Następnie w sali opowiedziała jak kiedyś ludzie tworzyli kopie różnych dokumentów, używając tzw. kalki. Sami mogliśmy spróbować swoich sił właśnie w takim ręcznym kserowaniu.

Co to wolontariusz?

W czwartek (23.01.2019r.) odwiedzili nasze przedszkole wolontariusze z Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej. Wolontariusze opowiedzieli nam o swojej pracy, co to jest wolontariusz i na czym polega wolontariat. Uświadomili nam, że my również możemy pomagać. Wolontariusze zorganizowali nam dużo zabaw. Nasza sala zamieniła się w salę zabaw, w salon fryzjerski i salon tatuażu.

Nietypowe zajęcia zoologiczne

Do naszego przedszkola przyjechało Mini ZOO. Zobaczyliśmy żywe okazy niektórych zwierząt. Mogliśmy też dotknąć je a nawet wziąć na ręce. Mieliśmy  również zadanie do wykonanie tj. odszukać szkielet dinozaura  czyszcząc pędzelkiem w piasku. Na koniec otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomiki i jajo dinozaura.

Przedstawienie w Wspólnym Świecie