Grupa VI Sówki

• Agata  Żuk
  • Barbara Sałata

Najbliższe wydarzenia:

• 14.10.2019r. - Dzień Edukacji Narodowej- prosimy aby w tym dniu dzieci przyszły ubrane na galowo;
  • 16.10.2019r. - Zajęcia z kuchni molekularnej;

Sałatka jarzynowa...

Z myślą o jarzynowych witaminkach, postanowiliśmy zrobić wspólnie pyszną sałatkę warzywną. Przy tej okazji przedszkolaki poznały wygląd, smak i zapach niektórych składników. Każdy dostał tackę, nożyk  i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę warzywną przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji. Podczas robienia sałatki przedszkolaki nauczyły się również, że gotowanie i jedzenie wymaga zachowania szczególnej higieny, że nie tylko ręce ale również warzywa należy myć przed obieraniem, krojeniem i spożywaniem. Na koniec gotową sałatkę nałożyliśmy na talerze urządzając w sali prawdziwą ucztę! Wszystkie dzieci z wielkim apetytem zjadały wspólnie przygotowany posiłek:)

Wycieczka do Roskoszy

Dnia 02.10.2019r. wybraliśmy się na wycieczkę do Wioski ginących zawodów w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy. Dzieci zapoznały się z wieloma zawodami, które w dzisiejszych czasach są mało powszechne. mieliśmy możliwość zwiedzenia pracowni: piekarza, cukiernika, kamieniarza, dekarza, kołodzieja, tkacza, kowala i rymarza. W każdej z nich dzieci mogły zobaczyć odpowiedni sprzęt, maszyny i narzędzia stosowane do wykonywania danego zawodu. Dzieci miały również okazję poznać warsztat cukiernika a następnie pod nadzorem instruktora i szkolącej się młodzieży przystąpić do tradycyjnego wypieku pysznych drożdżowych rogalików. Uwieńczeniem naszej wycieczki były swobodne zabawy w parku pełnym wielu jesiennych, kolorowych liści. Pogoda tego dnia nam dopisywała!

Dzień chłopaka

W naszej grupie 30.09. świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczynki przygotowały niespodzianki i upominki swoim kolegom z grupy. Było mnóstwo śmiechu i zabawy. Był to bardzo wyjątkowy dzień, pełen wrażeń:)

Spotkanie z Policjantem

W naszej grupie gościliśmy Pana Policjanta, który opowiadał dzieciom o zasadach bezpiecznego  poruszania się na drodze. Dzieci miały okazję zapoznać się z policyjnymi rekwizytami, które Pan Policjant dla nas przygotował. Największym powodzeniem cieszyły się policyjne czapki.