Prawidłowe postawy ciała

Dnia 25 stycznia odbyło się spotkanie nt. "Prawidłowych postaw ciała" z Panią Anetką, która prowadzi zajęcia z korektywy. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Anetce za przybliżenie tematu i cenne wskazówki.

Święto Babci i Dziadka

Na nasze smutki mają słodkie i pyszne rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie - to nasze kochane babcie i dziadkowie. 21,22 stycznia to szczególne dni w roku, w których możemy wyrazić naszą wdzięczność za ich trud i oddanie oraz wszystko to, co od nich otrzymujemy - to Dzień Babci i Dzień Dziadka.
23 stycznia zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą licznie przybyli Babcie i Dziadkowie cztero i pięciolatków.
Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami, nie kryli wzruszenia podziwiając prezentacje swoich "skarbów”.  Na koniec uroczystości przedszkolaki wręczyły babciom i dziadkom prezenty. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy.

Bardzo dziękujemy Pani Magdalenie Sawczuk za pomoc podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Koncert muzyczny

W dniu dzisiejszym (22 styczeń) odbył sie koncert muzyczny "Limbos". Wysłuchaliśmy utwory: "Marsz Warszawianka", "Mazurek" - Fryderyka Chopina, "Polonez" - Wojciecha Kilara z filmu "Pan Tadeusz", "Czarne chmury", "Już nie zapomnisz mnie" - Henryka Warsa. Wspólnie śpiewaliśmy polskie pieśni: "My, Pierwsza Brygada", "Przybyli ułani pod okienko", "Ułani, ułani. Malowane dzieci". Największą furorę sprawił utwór pt. "Początek" zespołu Męskie Granie Orkiestra 2018.

Zajęcia zoologiczne

W dniu dzisiejszym (15 styczeń) odbyły się zajęcia zoologiczne dla dzieci przeprowadzone przez firmę eduFauna z Krakowa. Podczas zajęć przedszkolaki mogły z bliska zobaczyć, a nawet dotknąć egzotyczne zwierzęta: olbrzymie ślimaki, krocionogi, liśćce, modliszkę, ropuchę oraz węża. Zajęcia miały na celu przybliżenie najmłodszym świata przyrody, zwłaszcza tej egzotycznej, rozwijanie zdolności poznawczych oraz naukę szacunku do zwierząt. Wszystkim dzieciom bardzo podobały się zajęcia i na pewno na długo pozostaną w ich pamięci.