Grupa III Pszczółki

- Krystyna Reluga

- Anna Adzinkiewicz

Drodzy Rodzice!!!

Dostosowując się do nowych wyzwań, spowodowanych koniecznością pozostania naszych przedszkolaków w domach, na naszej stronie przygotowana została nowa zakładka "Domowe Przedszkole". Będziemy w niej publikować materiały edukacyjne, propozycje spędzania czasu w domu, znajdzie się również coś dla rodziców. Zachęcamy do odwiedzania naszej strony. Każdy znajdzie coś dla siebie :D

W ramach programu własnego „Kim będę, gdy dorosnę? – poznajemy zawody naszych rodziców”, 11 grudnia 2019r.  odwiedzi nas Fotograf – Tata Agatki, który przybliży dzieciom tajniki zawodu fotografa. Przy okazji Pan Przemek, zrobi dzieciom zimową sesję zdjęciową, w związku z tym prosimy o  elegancki ubiór dzieci. Będzie możliwość zakupu zdjęć.

Zachęcamy rodziców do aktywnego włączenia się w realizację programu i zaprezentowanie wykonywanego przez siebie zawodu w naszej grupie.

Temat tygodnia: wiosenne kwiaty (30.03-03.04)

„Wiosenne kwiaty” Anny Łady – Grodzickiej.

Już kwiaty zakwitają
W lasach, ogrodach i na łąkach
- mówią o tym, że nadszedł
Czas wiosny i słonka.

Przyszły do nas kwiaty w gości
W swej wiosennej szacie,
Popatrzcie uważnie, może je poznacie?
Pierwszy to przebiśnieg biały.
Drugi – to stokrotka, kwiatek bardzo mały,
Trzeci jest jak złota łąka,
To kaczeniec cały w pakach.
Czwarty to krokus fioletowy,
Piąty – tulipan purpurowy,
I szósty – to żonkil w żółtym kolorze,
Ten ostatni słoneczny kwiatek

MY CHCEMY WIOSNY !!! - Przedszkole nr 1

POCZYTAJ MI MAMO…

Dwa jeże z niecierpliwością wyczekiwały nadejścia pani Wiosny. Wiedziały, że jest to piękna pani, która znana jest z tego, że jest bardzo elegancka. Znana jest z tego, że przychodzi z wizytą w bardzo pięknych sukniach. A czym nas zaskoczy tej wiosny? Jeże były tego bardzo ciekawe.
- Ja myślę, że pani Wiosna w tym sezonie pojawi się w długiej żółtej sukni. W kolorze słońca będzie jej do twarzy. Może wówczas bardziej spodoba się słońcu i dzięki temu przyjdą ciepłe dni.
- A ja myślę, że pani Wiosna przybędzie w sukni w kolorze zielonym. Będzie w niej wyglądać bardzo świeżo. Jak przejdzie się w niej po polach, to na pewno trawa będzie chętniej rosła.
- Ładnie będzie wyglądać w suki błękitnej. Jak w niej nad rzeką stanie, wszelkie lody wnet się roztopią, a źródlana woda popłynie aż do morza.
- Najładniej będzie wyglądać w sukni w kwiaty. Wokół niej będą latać motyle. Wówczas świat będzie bardziej kolorowy.
Tak mijały kolejne dni, a wiosny nikt nie widział. Jeże zaczęły się zastanawiać, cóż takiego się stało z panią Wiosną? Dlaczego ich nie odwiedza?
- Może pani Wiosna zniszczyła suknię w podróży i nie może się nam teraz pokazać?
- A może pani Wiosna pobrudziła suknię błotem i musi ją wyczyścić zanim się nam w niej pokaże?
Mijały kolejne dni, a jeże ciągle wiosny nigdzie nie widziały. Było to bardzo dziwne. Aby to wyjaśnić udały się do sowy, która ponoć wszystko wiedziała.
- Sowo, powiedz nam, dlaczego pani Wiosna nie chce na odwiedzić? - zapytały jeże.
- Jak to, przecież była u was wczoraj, przedwczoraj i przed- przedwczoraj. Jest u was od już od wielu dni – wyjaśniła sowa.
- Jak to, my przecież jej nie widzieliśmy – dziwiły się jeże.
- Może nie przyglądaliście się zbyt uważnie – wytknęła sowa.
- Wyglądaliśmy wiosny codziennie. Na pewno jej nie było – upierały się jeże.
- Ależ była – równie uparcie odpowiedziała sowa.
- Jeśli tak, to w jakiej była sukni? – zapytały jeże, chcąc tym samym dowieść, że to one mają rację.
- Suknia pani Wiosny jest w kolorze wiosny – wyjaśniła sowa dodając - gdy ogrzewa was w południe ciepłym słońcem ma suknie w kolorze żółtym, gdy spaceruje po łące, jej suknia jest zielona, gdy nad wodą stoi, suknia jest niebieska, a gdy na tle kwitnącego sadu się pojawia, to suknię ma koloru kwiatowego.
- To dlatego pani Wiosny nie możemy zobaczyć – stwierdziły jeże.
- Ależ przeciwnie, panią Wiosnę widać wszędzie. Jeśli dostrzeżecie ciepłe słońce, zieloną trawę, płynącą wodę w rzece, czy kwitnące kwiaty, bądźcie pewni, że za tym wszystkim stoi pani Wiosna.
Jeże wracając od sowy uważnie się rozglądały. Tym razem bez trudu odnalazły panią Wiosnę.

A Wy, jak sobie wyobrażacie Panią Wiosnę??? - Z dostępnych w domu materiałów stwórzcie portret Pani Wiosny

Piosenka o wiośnie "Wiosenna piosenka"

1.Zima się skończyła wiosny nadszedł czas,

łąka się zbudziła, zbudził się i las.

Ref.: Kukułeczka głośno kuka Ku-ku, ku-ku

Bociek żabki sobie szuka Mniam, mniam, mniam

Łąka się zbudziła, zbudził się i las.

2. Hopsasa do lasa, każdy biegnie sam.

Kwiatków cała masa rośnie tu i tam.

Ref.: Kukułeczka głośno kuka Ku-ku, ku-ku

Bociek żabki sobie szuka Mniam, mniam, mniam

Kwiatków cała masa Rośnie tu i tam.

Propozycje kart pracy :

Wybierz kwiat, który najbardziej Ci się podoba i narysuj go po śladzie: przebiśnieg , żonkil , tulipan , konwalia , przylaszczka , stokrotka , irys , krokus , hiacynt

Inne propozycje: 48 , 49

Coś  dla wytrwałych: