Nadleśnictwo w Białej Podlaskiej

Motylki wraz z grupą Krasnoludki wczorajszego dnia odwiedziły Nadleśnictwo w Białej Podlaskiej. Motylki z zainteresowaniem przeglądały wystawy pełne skarbów lasu. Dowiedziały się jakie zwierzęta mogą spotkać w lesie oraz jak wyglądają ich ślady. Na koniec dzieci kolorowały obrazki z darami lasu.

Degustacja miodu

22 maja dzieci dowiedziały jak ważna jest praca pszczół w procesie zapylania roślin, co przyczynia się do wzrostu plonów nasion i owoców. Pszczoły żywią się nektarem i pyłkiem kwiatowym, jednocześnie zapylają odwiedzane rośliny. Umożliwiają one w ten sposób roślinom zapłodnienie i powstanie owocu. Dzięki pracy pszczół zawdzięczamy znaczną produkcję żywności dzięki czemu odgrywają one ogromne znaczenie dla naszego środowiska, a przez to i dla nas samych. Pszczoły w przyrodzie pełnią kluczową rolę. Dzieci wiedzą już, gdzie mieszkają pszczoły oraz na czym polega praca pszczelarza. Poznały również jakie są etapy powstawania miodu. Na koniec wszystkich czekała słodka niespodzianka: degustacja miodu.

BARDZO DZIĘKUJEMY PANU KRZYSZTOFOWI PAWŁOWSKIEMU

ZA PYSZNY MIÓD tongue-outtongue-out

Wycieczka do sali zabaw "Młynek"

Grupa Motylki wybrała się na wycieczkę do sali zabaw "Młynek" w Siedlcach. Na miejscu czekały warsztaty, na których dzieci mogły zrobić kolorową i pięknie pachnącą sól do kąpieli.

Po warsztatach, dzieci chętnie przeszły do zabawy korzystając z wszystkich atrakcji, które znajdowały się na sali. Przedszkolaki były zadowolone i bardzo podobało im się aktywne spędzanie czasu.