AKTUALNOŚCI NASZEJ GRUPY

• Agata Żuk
  • Ewelina Łukaszuk

ODDZIAŁ MOTYLKÓW JEST CZYNNY W GODZINACH 7.30-17.30

Zajęcia z języka angielskiego w naszej grupie odbywają się w PONIEDZIAŁKI I WTORKI w godzinach 9.00-9.15

Nakrętkowy zawrót głowy cz. 2

A oto kolejna recyklingowa zabawa matematyczna w ramach realizacji programu własnego "Nakrętkowy zawrót głowy".

Tym razem zadaniem dzieci był podział nakrętek na zbiory w różnych kolorach oraz przeliczanie ich w zakresie 1-4, dla chętnych i więcej.

Ponadto dzieci układały i kontynuowały rytm wg kolorów i ilości nakrętek w wskazanym kolorze.

Wykorzystując surowce wtórne do wspólnych zabaw budujemy także świadomość ekologiczną dzieci:)

Sptkanie z Ratownikami Medycznymi

Dnia 19.10. tj. kilka dni po obchodzonym przez naszych przedszkolaków Dnia Ratownictwa Medycznego, który w tym roku przypadł na 13.10. odwiedzili nas właśnie ratownicy medyczni z Pogotowia Ratunkowego w Białej Podlaskiej. Przyjazd karetki pogotowia pod przedszkole wzbudził wiele emocji.

Dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda sprzęt medyczny oraz poznać zasady udzielania pierwszej pomocy. Ratownicy opowiedzieli jak reagować w sytuacji zagrożenia,jak należy wezwać pomoc i pod jaki numer alarmowy zadzwonić.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki miały możliwość obejrzenia karetki pogotowia oraz posłuchania jej sygnałów dźwiękowych.