foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Wizyta Strażaków

15 maja przedszkolacy z wielką radością powitali wyjątkowych gości. Byli nimi strażacy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej z Białej Podlaskiej. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych. Zapoznały się z ubiorem i sprzętem wykorzystywanym podczas pracy. Utrwaliły sobie numery alarmowe oraz ćwiczyły ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej (inaczej zwana bezpieczną). Cenną wskazówką była informacja, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych osób oraz w jaki sposób przewidywać i unikać zagrożeń podczas wspólnych zabaw z rówieśnikami. 
 
 Z całego serca dziękujemy przedstawicielom straży za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu. Dziękujemy p. Katarzynie Mochnacz za pomoc w zorganizowaniu spotkania. 
 

Copyright 2020  Przedszkole Samorządowe Nr 3 w Białej Podlaskiej

 

 Designed by www.diablodesign.eu.