Kwiat paproci

24 kwietnia do naszego przedszkola zawitał teatr “Krak-Art” z Krakowa, aktorzy zaprezentowali przedstawienie pt.: “Kwiat paproci”, oparte na podstawie utworu Józefa Ignacego Karasiewskiego. Przedszkolaki z zachwytem śledziły losy głównego bohatera -Jacka. Żądny przygód młody chłopiec usłyszawszy legendę o kwiecie paproci zapragnął za wszelką cenę odnaleźć magiczną roślinę, która miała zapewnić mu bogactwo oraz szczęście.  Młodzieniec wyruszył więc na poszukiwanie legendarnego kwiatu. Nie miał jednak zbyt wiele czasu, gdyż kwiat paproci kwitnie tylko raz w roku – w noc Świętego Jana. Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu, które przeniosło “młodych widzów” w świat magii i wielu tajemnic. Podczas spektaklu dzieci doświadczyły przemiany głównego bohatera i zrozumiały, że pieniądze nie są w życiu najważniejsze i szczęścia nie dają. Tylko przyjaźń, rodzinne szczęście są ważniejsze niż wszelkie dobra materialne. Wszystkim dopisywał świetny humor i wspaniała zabawa. Niesamowita gra aktorów, kolorowa scenografia, piękna muzyka i stroje dostarczyły “młodym widzom” wielu wrażeń. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.