Sukces w konkursie pieśni patriotycznej

Dnia 27 listopada bieżącego roku odbyło się rozstrzygnięcie III Międzyprzedszkolnego Konkursu Piosenki Patriotycznej „Mali Patrioci" organizowanego przez Społeczne Przedszkole w Białej Podlaskiej. W konkursie wzięło udział ponad 200 przedszkolaków. Nasze przedszkole reprezentowały  Oliwia G. i Marysia z grupy Sówek oraz Martynka Ż. i Franio z grupy Biedronek.

Wyróżnienie w kategorii soliści 6- latki otrzymała Oliwia G. z grupy Sówek.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

I Przegląd Pieśni Patriotycznych "Jeszcze Jeden Krąg Dokoła"

Po raz pierwszy Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP zrealizowało Przegląd Pieśni Patriotycznej „Jeszcze jeden krąg dokoła”. Projekt ma być cykliczny, a do udziału w nim zaroszone zostały przedszkolaki z terenu Białej Podlaskiej. Także nasze przedszkole przyłączyło się do udziału w tym wydarzeniu, a reprezentowała je Marysia z grupy Sówek. Marysia zaśpiewała przepiękną pieśń pt. "Ojczyzno ma".

Święto drzewa

10 października we wszystkich grupach odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew. Dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Poznały także etapy wzrastania drzewa. W ogrodzie przedszkolnym dzieci posadziły  drzewka oraz uroczyście zatańczyły i zaśpiewały w kole witając nowych  mieszkańców  ogrodu.

V Międzyprzedszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej

W  czwartek 14 listopada, kilkoro dzieci z naszego przedszkola wzięło udział w V Międzyprzedszkolnym Konkursie Pieśni Patriotycznej zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 6 w Białej Podlaskiej. Oliwia z grupy Sówki jako solistka zaśpiewała pieśń pt."Mały Patriota", natomiast Martynka i Franciszek wystąpili w duecie prezentując piękny utwór pt. "Co to jest niepodległość?". Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie zostały nagrodzone  dyplomami oraz  upominkami. Gratulujemy naszym wspaniałym artystom.

Próbna ewakuacja

13 listopada odbyła się w naszym przedszkolu próbna ewakuacja, którą obserwowali i oceniali Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej. Celem akcji było ćwiczenie właściwego postępowania w razie prawdziwego zagrożenia, na przykład pożaru budynku. Wszystkie przedszkolaki postępowały według wskazówek nauczycielek i opuściły przedszkole w rekordowym tempie. Cała kadra jest bardzo dumna z tak dzielnych przedszkolaków!