Nauczyciele: Krystyna Reluga

UWAGA!!!

Rodzice, którzy zapisali swoje dzieci na dyżur wakacyjny, proszeni są o pobranie deklaracji ze strony przedszkola i wypełnione dostarczyli do dyrektora naszej placówki

Najbliższe wydarzenia:

• 09.05.2018 wyjście do Muzeum
  • 10.05.2018 festyn z okazji nadania nazw grupom
  • 14.05.2018 próba rodziców występujących w teatrzyku na Święto Rodziny
  • 16.05.2018 w godz. 15.30 - 16.30 konsultacje indywidualne
  • 23-24.05.2018 wyjazd do Roskoszy
  • 24.05.2018  o godz 16.00 Święto Rodziny w Roskoszy
  • 04.06.2018 będą robione zdjęcia do TABLO i grupowe. Bardzo proszę, aby dzieci w tym dniu przyszły w bluzkach/ koszulach z kołnierzykiem
  • 06.05.2018 o godz. 12.00 wyjście do Multicentrum
  • 07.06.2018 o godz. 8.30 wyjście do pracowni Maleńka (wyjście sfinansowane z pieniędzy, które zostały z wycieczki do Roskoszy)
  • 11.06.2018 wyjazd do Magicznych Ogrodów
  • 20.06.2018 o godz 9.00 wyjście do Biblioteki Barwnej
  • 26.06.2018 o godz. 16.00 uroczyste zakończenie roku przedszkolnego

Sadzimy hiacynty

Celem edukacji przyrodniczej w przedszkolu jest zbliżenie dziecka do przyrody, ukształtowanie właściwego, opiekuńczego stosunku do roślin i zwierząt, doprowadzenie do zrozumienia stanowiska i roli człowieka w przyrodzie. Życie przyrody jest bardzo zróżnicowane, istnieje niezliczona ilość roślin i zwierząt, a zadaniem nauczyciela jest umożliwienie dziecku poznawanie tej różnorodności. Poprzez obserwacje dziecko ma zrozumieć, że rośliny i zwierzęta, przy całej swej odmienności, posiadają wspólne cechy, podlegają tym samym prawom – rosną, rozwijają się. Dlatego też, w oczekiwaniu na nadejście wiosny, założyliśmy hodowlę hiacyntów. Dzieci bardzo troskliwie opiekowały się swoimi sadzonkami oraz skrupulatnie "odnotowywały" swoje obserwacje i zmiany jakie zachodziły w roślinach.

Dzień kobiet

8 marca, to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy w naszej grupie składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez drobnych upominków i kwiatów... Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni:)

Panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech...

Dzień Kota

"Raz, dwa, trzy Smok na ciebie patrzy" - teatrzyk w przedszkolu

Po raz kolejny w tym roku szkolnym gościli w naszym przedszkolu aktorzy ze studia artystycznego „Karuzela” w Białymstoku. Tym razem była to opowieść o chińskim chłopcu o imieniu Wu. W spektaklu pojawiły się lalki kombinowane, jawajki, lalki cieniowe. Teatrzyk poruszał bardzo ważną i trudną problematykę, miał walory edukacyjne a ponadto zaciekawił  zarówno dzieci jak i dorosłych ze względu na grę aktorską i wrażenia artystyczne.