Wycieczka do Warszawy

Dnia 23.10.2018r dzieci z grupy V „Żabki” i grupy III „Pszczółki” wybrały się na wycieczkę do Warszawy w celu zwiedzania STUDIA TELEWIZJI SŁODKI LIVE. Na miejscu przywitał nas Pan Patryk, który zapoznał nas z warsztatem dziennikarskim, omówił wszystkie urządzenia potrzebne do nagrania programu. Zaprosił dzieci do wspólnej zabawy m. in. zabawy tanecznej, teleturnieju odgadywania odgłosów zwierząt oraz zabaw z gośćmi specjalnymi: Minionkiem i Tygrysem. Zajęcia i zabawy w telewizji była dla wszystkich dzieci dużym przeżyciem. Dzieci miały możliwość zobaczenia od podstaw powstawania oglądanych na co dzień programów telewizyjnych. Kolejnym ciekawym miejscem była sala zabaw „Klockownia” w której znajdowala się niezliczona ilość różnorodnych klocków.  Jest to centrum edukacji szczególnie w zakresie  rozwijania kompetencji społecznych i współdziałania, twórczego myślenia przestrzennego, logiki, wyobraźni, koncentracji oraz małej i dużej motoryki. Dzieci mogły bawić się w tej samej strefie nawet obok siebie, każde tworząc konstrukcje na swoim poziomie rozwoju. Przedszkolaki wróciły z wycieczki bardzo zadowolone. Z pewnością długo będą wspominać i wracać myślą do tego dnia.

Spotkanie z policjantem

21 września 2018r w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.   Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia.

Wycieczka do "Farmy Iluzji"

Dnia 21.06.18r dzieci z oddziału "Biedronki" i "Sówki" wybrały się na wycieczkę do Farmi Iluzji w Mościskach. To niesamowite miejsce, gdzie zabawa łączy się z nauką. Na dzieci czekały niesamowite atrakcje takie jak: Latająca Chata Tajemnic, Muzeum Iluzji, Tunel Zapomnienia, Dmuchańce. Nie lada wyzwaniem było zrozumienie zasad działania lewitujących piłeczek, lewitującego kranu czy studni nieskończoności. Podziwiając  Meble Olbrzyma w skali 1 do 4 można było poczuć się jak krasnoludek.Te i inne atrakcje sprawiły, że dzieci świetnie się bawiły, a wycieczka należała do jednej z udanych wypraw przedszkolaków do tajemniczej krainy zabawy i nauki.

Święto wody i Zdrojka

W naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto wody i Zdrojka z tej okazji grupa "Sówki" przygotowała część artystyczną.

Koncert warzywno - owocowy

Do naszego przedszkola przyjechał niezwykły gość pan Andrzej Kozłowski, który pokazał nam, że warzywa i owoce, oprócz swych walorów smakowych i zdrowotnych, mogą także posłużyć jako instrumenty muzyczne. Pan Andrzej zawodu jest on zegarmistrzem, jednak jego wielką pasją jest poszukiwanie niekonwencjonalnych źródeł dźwięku. W tym celu wykorzystuje m.in. marchewkę, ogórek, paprykę, orzechy kokosowe i włoskie, pietruszkę i jabłko.