Wycieczka do "Farmy Iluzji"

Dnia 21.06.18r dzieci z oddziału "Biedronki" i "Sówki" wybrały się na wycieczkę do Farmi Iluzji w Mościskach. To niesamowite miejsce, gdzie zabawa łączy się z nauką. Na dzieci czekały niesamowite atrakcje takie jak: Latająca Chata Tajemnic, Muzeum Iluzji, Tunel Zapomnienia, Dmuchańce. Nie lada wyzwaniem było zrozumienie zasad działania lewitujących piłeczek, lewitującego kranu czy studni nieskończoności. Podziwiając  Meble Olbrzyma w skali 1 do 4 można było poczuć się jak krasnoludek.Te i inne atrakcje sprawiły, że dzieci świetnie się bawiły, a wycieczka należała do jednej z udanych wypraw przedszkolaków do tajemniczej krainy zabawy i nauki.

Święto wody i Zdrojka

W naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto wody i Zdrojka z tej okazji grupa "Sówki" przygotowała część artystyczną.

Koncert warzywno - owocowy

Do naszego przedszkola przyjechał niezwykły gość pan Andrzej Kozłowski, który pokazał nam, że warzywa i owoce, oprócz swych walorów smakowych i zdrowotnych, mogą także posłużyć jako instrumenty muzyczne. Pan Andrzej zawodu jest on zegarmistrzem, jednak jego wielką pasją jest poszukiwanie niekonwencjonalnych źródeł dźwięku. W tym celu wykorzystuje m.in. marchewkę, ogórek, paprykę, orzechy kokosowe i włoskie, pietruszkę i jabłko.

,,Raz, dwa, trzy smok na ciebie patrzy”

Po raz kolejny w tym roku szkolnym gościli w naszym przedszkolu aktorzy ze studia artystycznego „Karuzela” w Białymstoku. Tym razem była to opowieść o chińskim chłopcu o imieniu Wu. W spektaklu pojawiły się lalki kombinowane, jawajki, lalki cieniowe. Teatrzyk poruszał bardzo ważną i trudną problematykę, miał walory edukacyjne a ponadto zaciekawił  zarówno dzieci jak i dorosłych ze względu na grę aktorską i wrażenia artystyczne.

"Mikołajki na sportowo" w AWF