1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

O wychowaniu

Wychowanie dzieci nie należy do łatwych zadań, przed którymi staje każdy rodzic. Nie ma też gotowej recepty na to jakich metod wychowawczych użyć, jak postępować z dzieckiem, aby wyrosło na mądrego, rozsądnego, dającego sobie świetnie radę w życiu człowieka. Każde dziecko bowiem jest inne i trzeba inaczej, indywidualnie do niego podchodzić. Tej zasady musimy się trzymać my - nauczyciele, ale i Państwo, jako rodzice. Na pewno racją jest, że mając dwoje dzieci może być tak, że z jednym jest nam łatwiej, jest posłuszne, chętnie współpracuje, jednym słowem sukces wychowawczy, a na drugie , choć postępujemy tak samo, nasze metody wychowawcze zupełnie nie działają. Chciałoby się powiedzieć " ta sama matka, ten sam ojciec, a dwa zupełnie inne charaktery dzieci".

Dlatego też, aby wspomóc Państwa w wychowaniu dzieci, przedstawiam kilka propozycji książek, które sama przeczytałam i uważam, że warto je przeczytać, ponieważ mogą być przydatne w tym jakże trudnym zadaniu rodziców.

Życzę przyjemnej lektury oraz sukcesów wychowawczych.

Krystyna Reluga

Przedszkolaki. Co każdy rodzic i nauczyciel wiedzieć powinien

*Przedszkolaki. Co każdy rodzic i nauczyciel wiedzieć powinien - autor: Monika Biała wyd: FRASZKA

Co wolno dziecku - Herbert Martin*Co wolno dziecku? Rozsądne ustalanie granic - autor: Martin Herbert; Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne