1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

nasze przedszkole

W naszym przedszkolu zapewniamy:

• BEZPIECZNE WARUNKI
  • PRZYJAZNĄ ATMOSFERĘ
  • WSPANIAŁE OTOCZENIE
  • WYSOKO WYKWALIFIKOWANĄ KADRĘ
  • BOGATĄ OFERTĘ ZAJĘĆ
  • DOSKONAŁĄ BAZĘ LOKALOWĄ
  • ESTETYCZNE I KUSZĄCE KOLORAMI SALE
  • NOWOCZESNE METODY I FORMY PRACY
  • LICZNE IMPREZY I UROCZYSTOŚCI PRZEDSZKOLNE
  • SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI

Organizujemy dni adaptacyjne

W naszym przedszkolu podejmujemy działania, które pomagają zmniejszyć stres przyszłych wychowanków i rodziców organizując dni otwarte                  i spotkania adaptacyjne.

Nasze przedszkole

Nasze przedszkole jest placówką promującą zdrowie. Prowadzimy działania wychowawcze, profilaktyczne, proekologiczne        i prozdrowotne, które opierają się na opracowanych programach zgodnych z podstawą programową wychowania przedszkolnego. Naszym atutem są warunki lokalowe. Dysponujemy sześcioma nowocześnie urządzonymi, przestronnymi salami z łazienkami. Każdy oddział wyposażony jest                     w różnorodne zabawki i pomoce dostosowane do wieku dziecka. Budynek przedszkola otoczony jest dużym , zielonym placem zabaw z licznym nowym sprzętem terenowym. Całość tworzy estetyczne otoczenie, w którym dzieci chętnie przebywają. Przedszkole jest czynne w godz. 630–1730 , zgodnie z życzeniem rodziców. W trosce o prawidłowy rozwój dziecka, modernizacji uległ sprzęt kuchenny, dzięki czemu wyeliminowano proces smażenia, a posiłki przygotowywane dla dzieci są wysokiej jakości i zachowują wartości odżywcze.

Priorytetem naszego przedszkola jest wspomaganie rozwoju i edukacji dzieci w warunkach bezpiecznych, przyjaznych i dostosowanych do ich potrzeb rozwojowych.

Atuty naszego przedszkola to:

• Bezpieczne usytuowanie budynku
  • Atrakcyjny teren wokół przedszkola
  • Czas pracy przedszkola dostosowany do potrzeb rodziców
  • Doświadczona kadra
  • Bogata oferta zajęć dodatkowych
  • Rodzinny klimat i miła atmosfera
  • Prowadzenie zajęć metodami aktywnymi (Metoda Dobrego Startu, Pedagogika Zabawy – Klanza, Metody ruchu rozwijającego W. Sherborne, D. Dziamskiej Vopla, relaksacja i inne)
  • Aktywna współpraca ze środowiskiem kulturalnym i społecznym
  • Dni otwarte dla rodziców zainteresowanych ofertą przedszkola
  • Biuletyn przedszkolny
  • Własna strona internetowa
  • Prowadzenie kroniki przedszkolnej
  • Obecność w lokalnych mediach
  • Programy autorskie i innowacje
  • Udział w akcjach charytatywnych i ekologicznych
  • Udział w konkursach, przeglądach i imprezach międzyprzedszkolnych
  • Organizacja spotkań i uroczystości rodzinnych tworzących klimat przedszkola
  • Współdziałanie z rodziną poprzez wspomaganie w wychowaniu dzieci i przygotowaniu ich do nauki szkolnej

Nasze dzieci

Naszym priorytetem jest wszechstronny rozwój dziecka.  Staramy się, by czas spędzony przez dzieci w naszym przedszkolu był dla nich wyjątkowy.  Dlatego też oprócz udziału w codziennych zabawach, zajęciach realizujących Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego, dzieci z naszej placówki biorą czynny udział w licznych konkursach, przeglądach organizowanych na terenie miasta. Poprzez udział w tego typu imprezach dzieci zdobywają mnóstwo dyplomów, nagród, wyróżnień i przede wszystkim wiarę we własne siły oraz cenne doświadczenia. Prezentujemy także zdolności dzieci w środowisku lokalnym. Przedszkole odpowiednio organizuje sytuacje edukacyjne dla dzieci o specjalnych potrzebach (dzieci mające trudności w opanowaniu treści programowych). Nasze dzieci znajdują się pod stałą opieką specjalistów z zakresu wad postawy i pomocy logopedycznej.

Prowadzimy różnorodne formy współpracy z rodzicami. Organizujemy zajęcia otwarte i adaptacyjne. Konsultacje indywidualne nauczycielek i specjalistów. Spotkania integracyjne, pogadanki, badania logopedyczne. Redagujemy biuletyn „Przedszkolne co nieco”, stronę internetową, ogłoszenia. Przyjazna i dobra współpraca z rodzicami powoduje, że czują się współgospodarzami naszego przedszkola.

Współpraca ze środowiskiem lokalnym

Współpraca ze środowiskiem lokalnym jest ważna w pracy każdej placówki wychowania przedszkolnego, dlatego nasze przedszkole bardzo dużo uwagi poświęca poszukiwaniom wciąż nowych form umożliwiających poszerzenie kontaktów ze społecznością lokalną, instytucjami kulturalno-oświatowymi, organizacjami społecznymi oraz mediami. Nasze przedszkole jest miejscem nie tylko bliskim i miłym dzieciom, ale i integrującym środowisko. Otwartość na wpływy środowiska przejawia się szeroko rozbudowaną współpracą.

W przedszkolu są organizowane również bezpłatne zajęcia rehabilitacyjne      z zakresu wad postawy ciała,  logopedyczne, muzyczno – taneczne, religia      i język angielski. Ponadto nauczycielki opracowują programy własne, których treści rozwijają  dziecięcą aktywność twórczą. Nasze przedszkole bierze również udział w wielu akcjach charytatywnych. Corocznie też zbieramy i przekazujemy żywność do Schroniska dla zwierząt „Azyl”, bierzemy też udział w akcji „Góra grosza” , „Świąteczna paczka” dla dzieci z domu dziecka oraz zbiórka nakrętek na wózek rehabilitacyjny.

Metody pracy

W pracy wychowawczo-dydaktycznej stosujemy metody aktywizujące, uwzględniające naturalne potrzeby i zainteresowania dzieci. Od lat wykorzystujemy pomysły zabaw i zajęć z metod:

• Pedagogika Zabawy – „KLANZA”,
  • „Wprowadzenie dziecka w świat pisma” wg I. Majchrzak,